تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 شهریور 1402 - 5:46
54 بازدید
کد خبر : 3450

مزوتراپی چیست؟| لاغری موضعی با روش مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟| لاغری موضعی با روش مزوتراپی

روش های متنوعی برای از بین بردن لاغری موضعی وجود دارند که یکی از مهم ترین آنها مزوتراپی ست. مزوتراپی برای لاغری به افراد این امکان را می دهند که بدون هیچ گونه درد زیادی، بتوانند به لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنند.

احتمالا شما هم افراد زیادی را دیده اید که اضافه وزن دارند و چربی در بخش های مختلف بدن آنها دیده می شود. از سوی دیگر، روش های متنوعی برای از بین بردن لاغری موضعی وجود دارند که یکی از مهم ترین آنها مزوتراپی ست. مزوتراپی برای لاغری به افراد این امکان را می دهند که بدون هیچ گونه درد زیادی، بتوانند به لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنند. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که مزوتراپی لاغری چیست و چگونه باعث از بین بردن چربی های بدن می شود، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با استفاده از مزوتراپی لاغری این امکان را دارید که بین ۵ تا ۱۳ سانتی متر از چربی های بدن خود را از بین ببرید. البته باید بدانید که این موضوع به هیچ عنوان نمی تواند به عنوان یک جایگزین برای رژیم غذایی در نظر گرفته شود.

البته باز هم بعد از انجام مزوتراپی لاغری و هر روش دیگری برای از دست دادن چربی، باید حتما یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا بتوانید به تناسب اندام همیشگی برسید. در این مقاله از لند اسپا، برای شما توضیح می دهیم که مزوتراپی لاغری چیست و چه ارتباطی بین مزوتراپی و لاغری وجود دارد.

مزوتراپی لاغری چیست؟

مزوتراپی یکی از جدیدترین و بهترین روش های غیر تهاجمی برای از دست دادن چربی و کاهش وزن به شمار می رود که طرفداران بسیار زیادی دارد. در حالی که شاید در گذشته خیلی از افراد برای از بین بردن چربی های موضعی بدن خود از جراحی های سختی استفاده می کردند، مزوتراپی در مقایسه با لیپوساکشن و عمل های جراحی، عوارض بسیار کمتری دارد. در این روش، داروها و مواد مفید خاصی را با استفاده از سرنگ، به لایه میانی پوست تزریق می کنند که این امر باعث از دست دادن سلولیت و چربی در بخش های مختلف بدن می شود.

مزوتراپی لاغری چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید از مزوتراپی لاغری هم برای از دست دادن چربی و هم برای درمان کمردرد استفاده می شود. اما به نظر شما مزو لاغری چگونه باعث از دست رفتن چربی های بدن می شود؟ برای پاسخ، باید بگوییم که مزوتراپی باعث می شود که رسوبات اضافی و چربی های اشباع شده در بدن حل شوند و در نتیجه، سلولیت و چربی های اضافی بدن به طور کامل از بین بروند.

درباره مزوتراپی چه میدانید؟‌ اگر میخواهید با مزوتراپی بیشتر آشنا شوید بلاگ ” مزوتراپی چیست ” چیست را بخوانید.

انواع مزوتراپی لاغری

همان طور که تاکنون متوجه شدید، مزوتراپی لاغری می تواند برای بخش های مختلف بدن مورد استفاده قرار بگیرد و محدودیت خاصی از این نظر وجود ندارد. به همین دلیل هم اگر یکی از بخش های بدن شما دچار چربی اضافه و سلولیت شده باشد، خیلی راحت می توانید از این روش برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود استفاده کنید. مهم ترین انواع مزوتراپی لاغری شامل مواردی مانند مزوتراپی شکم، صورت، بازو و ران هستند که در اینجا به هر یک از این موارد به طور مجزا می پردازیم.

انواع مزوتراپی لاغری

مزوتراپی شکم

یکی از رایج ترین انواع مزوتراپی لاغری که خیلی از افراد از آن استفاده می کنند، مزوتراپی شکم است. چربی های انباشته شده در ناحیه شکم می تواند آزاردهنده ترین نمونه چاقی باشد که خیلی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. از این رو، خیلی از افراد در تلاش هستند که با گرفتن رژیم های غذایی متعدد و یا ورزش های سنگین و پیاده روی های طولانی، چربی شکم خود را آب کند.
این در حالی است که شاید چربی های انباشته شده در شکم بعضی از افراد آنقدر زیاد باشد که رژیم غذایی و ورزش های مختلف هم نتواند به طور کامل آن را از بین ببرد. این در حالی است که شما با مزوتراپی شکم می توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه درد خاصی، چربی های شکم خود را از بین ببرید. البته توجه داشته باشید که برای این که عوارض مزوتراپی لاغری شکم برای شما به حداقل برسد، حتما به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبری برای انجام این عمل مراجعه کنید.

مزوتراپی لاغری بازو

یکی دیگر از بخش های بدن که ممکن است چربی در آن جمع شده و به این راحتی ها از بین نرود، بازو است و اگر شما با رژیم غذایی بتوانید چربی های شکم خود را آب کنید، چربی بازو به هیچ عنوان با این روش درمان نمی شود. یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی و پرطرفدار برای از بین بردن این چربی ها، مزوتراپی لاغری بازو است که به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه درد زیادی، خیلی راحت رسوبات جمع شده در نواحی بازوی خود را از بین ببرید.

مزوتراپی لاغری بازو

مزوتراپی لاغری ران

ران هم یکی دیگر از اندام های بدن شناخته می شود که انباشته شدن چربی در آن بسیار رایج است. پس اگر شما هم در ناحیه ران خود چربی زیادی دارید و احساس بدی به شما می دهند، می توانید از مزوتراپی لاغری ران کمک بگیرید تا سلولیت ایجاد شده در این ناحیه را از بین ببرید. مزوتراپی ران به شما این امکان را می دهد که علاوه بر از بین بردن چربی های این ناحیه از بدن خود، به تناسب اندام فوق العاده ای هم دست پیدا کنید.

مزوتراپی لاغری صورت

نمونه دیگری از مزوتراپی هم وجود دارد که در صورت افراد انجام می شود. به احتمال زیاد شما هم افراد زیادی را دیده اید که صورت آنها بیش از اندازه چاق است و در ناحیه چانه ها غبغب زیادی دیده می شود.

مزوتراپی لاغری صورت

برخلاف موارد قبلی، هیچ گونه ورزش بدنی نمی تواند چربی های ناحیه صورت را به طور کامل از بین ببرد. به همین دلیل هم شما با استفاده از مزوتراپی لاغری صورت توسط یک پزشک متخصص، می توانید دقیقا همان بخش هایی از صورت خود که می خواهید را لاغر کنید. برای انجام این کار، پزشک متخصص مواد مغذی و مورد نیاز را به همان ناحیه از صورت شما تزریق می کند و بعد از گذشت یک بازه زمانی مشخص، می توانید از چهره جذاب خود لذت ببرید.

نحوه انجام مزوتراپی لاغری

هنگامی که شما برای مزوتراپی لاغری بدن به پزشک متخصص مراجعه می کنید، در ابتدا به طور کامل شما را معاینه کرده و سپس آزمایش هایی از شما می گیرد تا مطمئن شود که کاندید مناسبی برای استفاده از این روش هستید. در قدم بعدی، ناحیه مورد نظر را با استفاده از مواد بی حس کننده به طور کامل بی حس می کند.

سپس مواد مورد نیاز مانند ویتامین ها و مواد مغذی دیگر را درون سوزن های بسیار نازکی قرار می دهد و بعد آن را به لایه میانی پوست وارد می کند. تزریق این مواد به لایه میانی پوست موجب می شود که پیوندهای مولکولی بین چربی ها به طور کامل از یکدیگر باز شوند و در نتیجه این امر، موجب لاغری موضعی می شوند. عمل مزوتراپی برای لاغری کلا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و بعد از انجام این عمل هم می توانید به منزل بروید.

اگر به دنبال رژیم لاغری در یک ماه هستید مقاله رژیم لاغری ۸کیلو در یک ماه مخصوص شماست

مزایای مزوتراپی کاهش وزن

همان طور که تاکنون متوجه شدید، عمل مزوتراپی لاغری بسیار آسان است و در سریع ترین زمان ممکن هم انجام می شود. علاوه بر این موارد، این روش مزایای دیگری نیز دارد که در اینجا برخی از مهم ترین آنها را نام می بریم. این مزایا باعث شده اند که مزوتراپی لاغری نسبت به سایر روش های لاغری خیلی محبوب تر و پرطرفدارتر باشند.

مزایای مزوتراپی کاهش وزن

• کم تهاجمی بودن
• عدم نیاز به جراحی و بیهوشی
• هزینه مقرون به صرفه نسبت به جراحی لاغری
• از بین بردن سلولیت
• جوانسازی پوست
• نداشتن درد
• دوره نقاهت ساده
• طول جلسات کوتاه
• بهبود جریان خون
• حفظ عملکرد طبیعی بافت های مختلف بدن

عوارض مزوتراپی شکم

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که مزوتراپی لاغری نسبت به سایر روش های جراحی مانند لیپوساکشن، عملکرد خیلی بهتری دارد و عوارض آن تا حد بسیار زیادی پایین تر است. همچنین در بخش بالا متوجه شدید که این روش هیچ نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد و یکی از روش های کم تهاجمی برای از دست دادن چربی شناخته می شود.

با این حال، مزو لاغری هم مانند هر روش دیگری، عوارض مخصوص به خود را دارد که برخی از آنها در همه افراد رایج هستند و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین می روند. این در حالی است که برخی از عوارض این عمل که ممکن است شدیدتر و طولانی تر باشند، به این دلیل رخ می دهند که متقاضیان به پزشکان غیر متخصص و کلینیک های غیر معتبر اعتماد می کنند. در اینجا برخی از عوارض مزوتراپی شکم را نام می بریم که برخی از آنها رایج و برخی دیگر نادر هستند.

عوارض مزوتراپی لاغری شکم

• التهاب در ناحیه تزریق
• حالت تهوع
• کبودی
• تورم در ناحیه تزریق
• خارش در ناحیه تزریق
• حساسیت
• درد
• عفونت
• زخم
• بروز لکه های تیره
• جوش
• ناراحتی در هضم غذا

این احتمال وجود دارد که یکی از عوارض مزوتراپی لاغری شکم در که در برخی از افراد نمایان می شود، این باشد که نتوانند به خوبی غذا را هضم کنند که بعد از گذشت یک بازه زمانی از بین می رود. به همین دلیل هم برای به حداقل رساندن عوارض مزوتراپی شکم و هر ناحیه دیگری از بدن، حتما به پزشک متخصص و کلینیک معتبر مراجعه کنید تا از این نظر خیالتان راحت باشد.

تعداد جلسات مزوتراپی برای لاغری

خیلی از افرادی که برای مزوتراپی لاغری اقدام می کنند، از پزشک خود می پرسند که چه تعداد جلسه برای لاغری باید از این روش استفاده کنند؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که تعداد جلسات مزوتراپی لاغری تا حد بسیار زیادی به شرایط بدنی و میزان چربی بدن خود شما بستگی دارد.

از این رو، باید حتما با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید که چه تعداد جلسه باید برای مزوتراپی لاغری اقدام نمایید. با این حال، نکته مهمی که درباره مزوتراپی لاغری شکم باید بدانید، این است که اگر به توصیه های پزشک رعایت کنید و رژیم غذایی مناسبی بعد از مزوتراپی داشته باشید، می تواند برای همیشه ماندگار باشد.

اگر از وجود چین و چروک در صورت خود ناراضی هستید حتما بلاگ مزوتراپی صورت چیست را مطالعه کنید.

هزینه مزوتراپی لاغری

در بخش مزایای مزوتراپی لاغری شکم به اختصار گفتیم که یکی از مهم ترین مزایای این روش، این است که نسبت به سایر روش های جراحی لاغری مانند لیپوساکشن، بسیار مقرون به صرفه تر است. از سوی دیگر، باید بدانید که هزینه مزوتراپی لاغری در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و این امر تا حد بسیار زیادی به میزان چربی موجود در بخش های بدن متقاضیان بستگی دارد.

هزینه مزوتراپی لاغری

علاوه بر این، تخصص پزشک و خدمات موجود در کلینیک هم تا حد بسیار زیادی موجب تغییر هزینه مزوتراپی لاغری می شوند. بعد از انتخاب کلینیک موردنظر و پزشک متخصص خود، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید و درباره هزینه این روش از او بپرسید. اما به طور کلی، به یاد داشته باشید که هزینه این روش نسبت به سایر شیوه های لاغری بسیار کم تر و مقرون به صرفه تر است.

چه کسانی نمی توانند از مزوتراپی برای لاغری استفاده کنند؟

اگرچه مزوتراپی لاغری می تواند یکی از اصلی ترین و بهترین روش های از بین بردن چربی در بخش های مختلف بدن باشد، اما باید بدانید که این روش برای همه افراد توصیه نمی شود. در اینجا فهرستی آماده کرده ایم که نشان می دهد چه افرادی نباید از مزوتراپی در هر ناحیه از بدن استفاده کنند.

• زنان باردار یا شیرده
• افراد زیر ۱۸ سال
• افراد مبتلا به عفونت های فعال یا مزمن و حاد
• افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس و درماتیت
• افراد دارای اگزمای فعال یا پسوریازیس در نزدیکی منطقه تحت درمان
• افراد مبتلا به حساسیت بیش از حد از درد
• مبتلایان به بیماری های پوستی در نزدیکی منطقه تحت درمان
• مبتلایان به بیماری هایی مانند دیابت، اسکولیت، اختلالات و ناهنجاری های گردش خون، بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا
• بیماران کلیوی
• افراد دارای افزایش وزن بسیار شدید
• مبتلایان به سرطان کبد و یا اختلال در عملکرد کبد
• مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد کننده خون مانند آسپرین یا داروهای ضد درد
• افرادی که با تصویر اولیه مزوتراپی، دچار عوارض و حساسیت شدند

اگر به دنبال این هستید که برای چربی سوزی قبل از خواب چه خوراکی میل نمایید مقاله بهترین غذاها برای لاغری شکم در شب مخصوص شماست .

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره مزوتراپی لاغری در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، نحوه انجام مزوتراپی بسیار ساده و غیر تهاجمی است و به همین دلیل نسبت به سایر روش های لاغری مانند لیپوساکشن، مزایای بسیار زیادی دارد. از سوی دیگر، باید بدانید که هزینه تعداد جلسات این روش تا حد زیادی به شرایط بدنی افراد بستگی دارد و از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است. اگر هر سؤال دیگری درباره مزو لاغری دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

سوالات متداول

آیا همه افراد می توانند از مزوتراپی لاغری استفاده کنند؟

افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و کسانی که دارای بیماری های پوستی و یا حساسیت هستند و همچنین خانم های باردار و شیرده، گزینه مناسبی برای استفاده از این روش نیستند. به طورکلی، باید قبل از مزوتراپی لاغری حتما با پزشک خود مشورت کرده و تمام اطلاعات مربوط به بیماری ها و داروهای مصرفی خود را به اطلاع او برسانید تا مطمئن شود که شما کاندید مناسبی برای مزوتراپی لاغری هستند یا خیر.

مدت زمان انجام مزوتراپی لاغری تقریبا چقدر است؟

هر جلسه از مزوتراپی لاغری نهایتا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و بعد از گذشت این زمان، می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید و نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی و خاصی نخواهید داشت.

منبع: landspa.ir

عضو کانال ایتا شوید

ایتا رژیم نیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تازه ها

advanced-floating-content-close-btn
عضو کانال ایتا شوید