تاریخ انتشار : دوشنبه 8 خرداد 1402 - 6:23
35 بازدید
کد خبر : 3185

معرفی بهترین ورزش هوازی برای لاغری

معرفی بهترین ورزش هوازی برای لاغری

در طی ورزش هوازی خون با سطح اکسیژن بالا توسط قلب به تمام بافت های بدن پمپاژ می شود. در واقع وجه تمایز ورزش های هوازی و غیرهوازی در شدت آن است؛ در صورتی که شدت ورزش هوازی بیش از اندازه زیاد باشد به ورزش غیرهوازی تبدیل می شود.

در طی ورزش هوازی خون با سطح اکسیژن بالا توسط قلب به تمام بافت های بدن پمپاژ می شود. در واقع وجه تمایز ورزش های هوازی و غیرهوازی در شدت آن است؛ در صورتی که شدت ورزش هوازی بیش از اندازه زیاد باشد به ورزش غیرهوازی تبدیل می شود. ما در این نوشتار از رژیم نیوز قصد داریم بهترین ورزش هوازی برای لاغری در خانه و باشگاه را معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

مزایای ورزش هوازی چیست؟

ورزش هوازی شامل فعالیت های بدنی در سطح متوسط تا شدید است که با به کار گرفتن سطح بزرگی از عضلات، ضربان قلب را به سطح حداقل ۶۵ درصد از ظرفیت قبلی می رساند.

تمرینات هوازی برای چربی سوزی و لاغری بسیار مناسب هستند؛ البته این تمرینات باعث عضله سازی نمی شود. همچنین این گونه تمرینات خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را هم کاهش می دهد. از جمله مزایای ورزش های هوازی عبارتند از:

 • در واقع یکی از اصلی ترین مزیت های ورزش هوازی بهبود سلامت قلب و عروق است. از آنجا که وظیفه قلب پمپاژ خون به مغز و سایر ارگان های بدن است که در صورت انجام تمرینات ورزش هوازی خطر سکته قلبی و سایر بیماری های قلبی کاهش پیدا می کند.
 • متاسفانه امروزه آمار افرادی که به پوکی استخوان مبتلا شده اند بسیار افزایش پیدا کرده است که با انجام ورزش هوازی می توان تراکم استخوان را بالا برد و سرعت رشد این بیماری را کاهش داد.
 • انجام ورزش هوازی برای لاغری و تناسب اندام هم بسیار کاربردی است.
 • انجام ورزش های هوازی استقامت بدن را بالا می برد.
 • طبق تحقیقات انجام شده مردانی که ورزش هوازی انجام می دهند، از نظر میل جنسی مانند مردان ۲ تا ۵ سال جوان تر از خود هستند.
 • انجام ورزش هوازی خطر ابتلا به بیماری های روانی مانند افسردگی را کاهش می دهد.

معرفی بهترین ورزش هوازی برای لاغری

از جمله بهترین تمرینات ورزشی هوازی برای لاغری عبارتند از:

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری هم مانند دویدن عضلات را درگیر می کند اما با فشار کمتری. دلیل فشار کمتر دوچرخه سواری این است که قسمتی از وزن شما توسط صندلی دوچرخه تحمل می شود و پرش هایی که در دویدن به مفاصل منتقل می شود را نداریم.

%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87 %D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C %D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C %D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C

دویدن

دویدن را می توان به عنوان بهترین ورزش هوازی برای لاغری معرفی کرد. این ورزش علاوه بر کاهش وزن و لاغری باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. یک ساعت دویدن حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ کالری انرژی مصرف می کند.

%D8%AF%D9%88%DB%8C%D8%AF%D9%86 %D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C %D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C

پیاده ‌روی

یکی از تمرینات هوازی پیاده روی است و لاغری با پیاده روی در صورتی که کمی سرعت شما بیشتر باشد و در شیب های بیشتری پیاده روی کنید؛ بیشتر خواهد بود.

شنا

شنا یکی از تمرینات هوازی است که کمترین ضربه و فشار را به مفاصل وارد می کند و همچنین باعث تقویت عضلات بالا تنه و پایین تنه نیز می شود. بنابراین شنا می تواند یک گزینه مناسب به عنوان ورزش هوازی برای لاغری کل بدن باشد.

%D8%B4%D9%86%D8%A7

طناب زدن

یکی دیگر از ورزش های محبوب ورزشکاران طناب زدن برای لاغری است. این ورزش فشار نسبی بالایی به مفاصل وارد می کند.

%D8%B7%D9%86%D8%A7%D8%A8 %D8%B2%D8%AF%D9%86

الپتیکال یا اسکی فضایی

اسکی فضایی یک ورزش مناسب برای لاغری است. این ورزش هوازی شبیه دویدن است اما با این تفاوت که فشار کمتری به مفاصل وارد می شود.

معرفی ورزش های هوازی برای لاغری شکم و پهلو

بهترین ورزش هوازی برای لاغری شکم و پهلو یک ترکیب از تمرینات هوازی و قدرتی متمرکز بر عضلات شکم و پهلو می باشد. در واقع در صورتی شما در لاغری شکم موفق خواهید بود که به صورت مستمر تمرینات شکمی انجام دهید، بر کالری مصرفی خود کنترل داشته باشید و همچنین سبک زندگی سالم داشته باشید.

توجه داشته باشید که قبل از شروع تمرینات شکمی باید به مدت ۱۰ دقیقه بدن خود را گرم کنید و میزان تنفس و ضربان قلبتان را بالا ببرید؛ برای این کار می توانید آهسته بدوید یا یا درجا حرکت پروانه بزنید تا عضلاتتان گرم شود. به مدت ۱۰ ثانیه استراحت کنید، یک نفس عمیق بکشید و ورزش را شروع کنید. از جمله بهترین ورزش های هوازی برای لاغری شکم و پهلو عبارتند از:

 • هر دو پا را در وضعیت دراز کش بلند کنید و چند ثانیه در همین حالت باقی بمانید.
 • حرکت قیچی؛
 • حرکت کرانچ؛
 • کرانچ دوچرخه ‌ای؛
 • کرانچ معکوس نیمه نشسته؛
 • دراز نشست؛
 • حرکت لمس پاشنه؛
 • کرانچ چاقوی ضامن ‌دار؛
 • لمس پا در وضعیت درازکش؛
 • تمرین کوه ‌نورد؛
 • پلانک؛
 • حرکت تخته از پهلو؛

معرفی ورزش های هوازی برای لاغری پاها

ورزش های هوازی برای لاغری پاها هم می توانند بسیار موثر باشد. به دلیل اینکه بسیاری از افراد با معضل چاق بودن پاها به خصوص ران پا مواجه هستند در اینجا به معرفی چند ورزش هوازی برای لاغری پاها خواهیم پرداخت.

حرکت صدف

 1. برای انجام این حرکت ورزشی نیاز است که روی زمینه به سمت پهلو دراز بکشید.
 2. پاهای خود را خم کنید.
 3. زانوها و مچ پاها را روی هم قرار دهیم.
 4. با هر بازدم سعی کنید کمی پاهای خود را تا جایی که می توانید از زمین بلند کنید.
 5. پاشنه های پایتان را در کنار هم قرار دهید و زانوهیاتان را مانند صدف باز و بسته کنید.
 6. تا زمانی که درد متوسطی احساس کنید این کار را تکرار کنید.
 7. پس از احساس درد کمی استراحت کنید و ۵ ست دیگر این حرکت را انجام دهید.

حرکت FIREHYDRANT

این حرکت ورزشی یک ورزش هوازی برای لاغری ران پا است و شیوه انجام آن به شرح زیر است:

 1. کفت دست و زانوهای خود را روی زمین قرار دهید به حالتی که کمر شما کاملا موازی با زمین باشد.
 2. در حالی که یک پا ثابت است، زانوی پای مخالف را بالا ببرید و از همان طرف بیرون ببرید.
 3. این حرکت را باید طوری انجام دهید که قسمت داخلی ران موازی زمین شود.
 4. برای انجام این حرکت نباید فشار زیادی به بدن وارد شود.

معرفی ورزش های هوازی برای لاغری صورت

تمرینات هوازی برای لاغری تمامی قسمت های بدن اعم از شکم، پهلو، ران، بازو و حتی صورت موثر هستند. در اینجا به معرفی چند ورزش هوازی برای لاغری صورت خواهیم پرداخت.

صورت ماهی

یکی از ورزش های مناسب برای لاغری صورت و کاهش چربی گونه، حرکت صورت ماهی است. در این حالت دهانمان دقیقا شبیه دهان ماهی می شود.

برا ی انجام این حرکت باید گونه های خود را به طور کامل بمکید و تا ۳۰ ثانیه در همان وضعیت باقی بمانید (مانند تصویر زیر). ۵ ثانیه به عضلات صورت خود استراحت دهید و این کار را حداقل ۱۰ بار در روز تکرار کنید.

ورزش لاغری صورت (دهان ماهی)

پف لپ

برای انجام این حرکت ورزشی برای لاغر شدن صورت فقط کافی است دهان خود را باد کنید و به مدت ۱۵ ثانیه در همان حالت باقی بمانید. در صورتی که تا چند وقت به طور متوالی این حرکت را هر بار ۱۰ بار تکرار کنید این کار می تواند تاثیر بسزایی در کاهش چربی های گونه شما داشته باشد.

کلام آخر

علاوه بر تاثیراتی که ورزش های هوازی در لاغری کل بدن دارند شما تنها با انجام ۳۰ دقیقه ورزش هوازی در روز، عمر طولانی تر و سالم تری خواهید داشت. لازم به ذکر است که برای تناسب اندام و رسیدن به لاغری باید ورزش های هوازی را در کنار یک رژیم لاغری اصولی داشته باشید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

منبع: سیرا

ایتا رژیم نیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تازه ها

عضو کانال ایتا شوید